Červen 2020

Jak skladovat a udržovat jednotlivé druhy topidel

10. června 2020 v 7:47
Přemýšlíte, co s přídavnými topidly, když brzy nebude jejich sezóna a již je nebudete nějakou dobu potřebovat? Poradíme vám, jak je po sezóně uskladnit a případně vyčistit. Ideální je skladovat přístroje na suchém místě, nejlépe v původní krabici, abyste předešli případnému poškození.


První předpovědi hlásí horké léto - nákup klimatizace řešte včas

10. června 2020 v 7:45
Pokud vám připadaly letní teploty v posledních letech až nesnesitelně vysoké, vězte, že jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos, alespoň podle dlouhodobé předpovědi meteorologů. První letošní odhady meteorologů mluví jasně: léto bude teplé, suché a deště se během něho dočkáme jen minimálně. Letošní rok by se měl opět nést v duchu nadprůměrně teplých dnů. Děti možná při této představě slaví, ale čím je člověk starší, tím mu vysoké teploty vadí více, a to zvláště platí v případě, že jsou vysoké teploty i ve vnitřních prostorách. Ať již se jedná o kancelář či byt, vždy vedro v místnosti dokáže pěkně znepříjemnit den. V práci klesá produktivita práce, jsme více unavení, malátní, nemáme energii. Vysoké teploty v místnosti zhoršují dýchání, mohou být příčinou kardiovaskulárních problémů a je pro nás obtížné v takovýchto podmínkách spát. Vše se dá samozřejmě řešit - nákupem klimatizace či ventilátoru, ale i to má své ALE!


Odtahový ventilátor spalin - řešení vašich problémů s komínem

10. června 2020 v 7:44
Princip odtahových ventilátorů je jednoduchý - zajišťují, aby docházelo k výměně vzduchu mezi interiérem a exteriérem, zajišťují odtah vzduchu přes zeď, okno, potrubí, střechou nebo komínem.
Ventilátor na podporu tahu komína (komínový ventilátor) vytváří v komíně podtlak, který zajistí přísun vzduchu do spalovacího prostoru.
Používání odtahových ventilátorů má řadu výhod, zejména zefektivňuje proces proudění spalin a rovnoměrně odvádí spaliny z kotle, a tím pomáhá k lepšímu spalování tuhých paliv. Tím, že dochází ke zlepšení spalování, přináší také nemalou úsporu nákladů na palivo, uvádí se, že až kolem 15 %.

Jak se v koupelně cítit příjemně

10. června 2020 v 7:44
Koupelna. Opomíjená část domácnosti, nebo prostor, který může být její důležitou součástí? Samozřejmě to druhé. Koupelna může být příjemným prostorem, ve kterém se můžete cítit v každém okamžiku dobře a ani v ní nemusíte mít to nejdražší vybavení. Stačí se soustředit na detaily, které jsou důležité, ale také na ty, které ji nějakým způsobem ozvláštní. Asi to nejdůležitější je, aby v ní byl kvalitní a čistý vzduch. Jelikož v koupelnách bývá vysoká vlhkost, která představuje ideální půdu pro vznik plísní, je dobré ji odvětrávat, a to za pomoci ventilátoru, který z ní odvede nejen vlhko, ale také případný zápach.


Ionizace vzduchu – účinná metoda v boji s viry

10. června 2020 v 7:42

Vliv iontů na lidské zdraví

Vzduch, který nás obklopuje a který dýcháme obsahuje záporné ionty (anionty) a kladné ionty (kationty), tedy molekuly a atomy s kladným nebo záporným elektrickým nábojem. Vědecké studie 1) ukazují, že kvalita vzduchu je závislá na poměru kladných a záporných iontů a jejich množství v ovzduší. Záporné ionty mají pozitivní vliv na lidské zdraví a podporují jeho imunitní systém. Oproti tomu kladně nabité ionty mají negativní vliv na naše zdraví, spolu s volnými radikály způsobují oxidaci buněk, zvyšují aciditu krve a způsobují předčasné stárnutí.


Ochlazovač vzduchu vs. mobilní klimatizace

10. června 2020 v 7:41
Možná vás právě napadne, že ochlazovač vzduchu a mobilní klimatizace je úplně to stejné, ale v tomto ohledu vás zklameme - není tomu úplně tak. Ačkoliv obě zařízení mají stejnou funkci, kterou není nic jiného než ochlazování vzduchu, jeden podstatný rozdíl mezi nimi přece jenom je.
Ochlazovač vzduchu totiž, na rozdíl od mobilní klimatizace, nemá ochlazovací hadici.

Z jakých typů ventilátorů můžete vybírat

10. června 2020 v 7:41
Ventilátory jsou pro letní ochlazování v interiéru skvělou volbou - seženete je relativně levně, jsou většinou mobilní, nevyžadují žádné stavební úpravy, jednoduše se ovládají, ale zároveň jsou účinné. Ventilátory s chlazením prostor tedy pomáhají při každodenních problémech s nepříjemnými vysokými teplotami v interiéru. Některé typy jsou účinnější než jiné, a tak, abyste se v jednotlivých typech vyznali, vám o nich přinášíme alespoň základní informace.


Funkce stojanového ventilátoru

10. června 2020 v 7:39
Stojanové ventilátory patří ke klasikám, po kterých člověk sáhne, když si jde vybírat zařízení, které mu má pomoci přežít na největší letní vedra. Není se čemu divit - rychle ochladí, nezabírají příliš místa, nevyžadují žádné stavební úpravy, a navíc jsou přenosná, účinná a levná. Hodí se spíše do menších až středních prostor, ať již se jedná o obytné místnosti nebo kanceláře.
Při výběru si dejte pozor na stabilitu přístroje, zvažte vhodnost zařízení do požadované místnosti a také si ujasněte vaše požadavky na funkce, které by měl stojanový ventilátor mít. Při použití zařízení v ložnicích a pracovnách vybírejte přístroje s nízkou hlučností.

Funkce stropního ventilátoru

10. června 2020 v 7:39
Vedro na padnutí - prolétne vám hlavou asi tisíckrát. Sedíte v přehřáté místnosti, hůř se vám dýchá a absolutně se nedokážete soustředit. Do toho přichází šílená únava. Typický stav, který zažívá v období letních veder většina z nás. Zažívat to ale nemusí, protože nám s ochlazením místnosti pomohou moderní přístroje, například stropní ventilátory.
Stropní ventilátory se nyní těší velké oblibě. Lidé v nich totiž našli "mezi-volbu" mezi klasickým ventilátorem a klimatizací. Spojují totiž výhody z obou typů, a zároveň eliminují jejich nevýhody. Oproti klimatizacím jsou levnější a nevyžadují žádné stavební úpravy, na rozdíl od klasických ventilátorů zase nikde nepřekáží a jsou účinnější. Nemluvě o jejich tichosti, možnosti použití v zimě i v létě a ve výhodě spočívající ve spojení s osvětlením.


Funkce a výhody stolního ventilátoru

10. června 2020 v 7:38
Kromě stojanových, stropních, podlahových či sloupových ventilátorů existují také ventilátory stolní. Ty patří mezi základní typ ventilátorů, ale také typ nejoblíbenější, což je stále způsobeno tím, že se jedná o cenově dostupné zařízení, které si na ochlazování vzduchu můžete pořídit, pokud tedy nepočítáte malé přenosné ventilátory do ruky, které se ale spíše hodí na poskytnutí rychlé úlevy od veder během cest.


Jak vybrat autochladničku

10. června 2020 v 7:37
Autochladničky asi nemusíme nikomu představovat, protože to bývá jedna z prvních věcí, po kterých se poohlížíme, když se chystáme autem na dovolenou. Úkolem autochladniček je uchovat potraviny co nejdéle v chladu, aby se nezkazily, a tak je dobré si s jejich výběrem dát přece jenom trochu práce.


Přídavný ventilátor do digestoře

10. června 2020 v 7:36
Digestoř by měla být součástí každé domácnosti. Odvádí páry a pachy, které vznikají během vaření, a tím zachovává čistý vzduch v kuchyni. Zároveň odvádí vlhkost, a tak bojuje proti množení plísní. Stejně jako v koupelně je zajištění odtahu pachů a par v kuchyni téměř nezbytností.


Co jsou axiální ventilátory?

10. června 2020 v 7:35
Pokud si budete kupovat ventilátor, budete vybírat zejména ze dvou základních typů, z axiálních a radiálních. Jednotlivé typy ventilátorů se od sebe liší parametry, základními vlastnostmi, ale také účelem jejich využití.


Ventilátor na horký vzduch a jeho výhody

10. června 2020 v 7:34
Ventilátor na horký vzduch, neboli teplovzdušný ventilátor, je nejrozšířenějším typem přídavného topidla. Není se čemu divit, protože jeho výhod je nespočet. Navíc princip jeho fungování je velmi jednoduchý. Elektrická energie, která je přiváděna do ventilátoru, se přeměňuje uvnitř zařízení na teplo, které je následně vháněno do místnosti, kde cirkuluje.


Obklopte se vzdušnými vitamíny

10. června 2020 v 7:33
Současnost si doslova žádá vitamíny a minerální látky. Doporučuje se užívání vitamínů C, B, D, ale také minerálních látek jako jsou selen či zinek. Tyhle vitamíny a minerální látky zná každý, a tak nás jejich existence nepřekvapí. Věděli jste ale, že existují i vzdušné vitamíny a že jsou, stejně jako ty nám dobře známé, zdraví prospěšné?
Řeč je o záporných iontech, malých atomech, které sice nevidíme, natož abychom je polykali a zapíjeli dostatečným množstvím tekutiny, ale které mají na náš zdravotní stav blahodárné účinky. Tyto ionty podporují náš imunitní systém a chrání nás před celou řadou civilizačních chorob. Jejich označení "vzdušné vitamíny" je tedy zcela na místě.