Únor 2020

Jak topit v různých místnostech v domě

26. února 2020 v 7:18
Správné vytápění závisí na celé řadě faktorů. Odvíjí se od toho, zda je dům izolovaný, či nikoliv, ale i od způsobu vytápění. Navíc teplota přes den a v noci by měla být také rozdílná. V přetopené místnosti se nám určitě nebude dobře spát, navíc spánek v přetopené místnosti není rozhodně zdravý. Obecně je přetápění nejen náročné na naši peněženku, ale také není moc prospěšné našemu zdraví, má totiž vliv na adaptibilitu našeho organismu, a tedy může vést k vyšší nemocnosti.


První předpovědi hlásí horké léto - nákup klimatizace řešte včas

26. února 2020 v 7:17
Pokud vám připadaly letní teploty v posledních letech až nesnesitelně vysoké, vězte, že jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos, alespoň podle dlouhodobé předpovědi meteorologů. První letošní odhady meteorologů mluví jasně: léto bude teplé, suché a deště se během něho dočkáme jen minimálně. Letošní rok by se měl opět nést v duchu nadprůměrně teplých dnů. Děti možná při této představě slaví, ale čím je člověk starší, tím mu vysoké teploty vadí více, a to zvláště platí v případě, že jsou vysoké teploty i ve vnitřních prostorách. Ať již se jedná o kancelář či byt, vždy vedro v místnosti dokáže pěkně znepříjemnit den. V práci klesá produktivita práce, jsme více unavení, malátní, nemáme energii. Vysoké teploty v místnosti zhoršují dýchání, mohou být příčinou kardiovaskulárních problémů a je pro nás obtížné v takovýchto podmínkách spát. Vše se dá samozřejmě řešit - nákupem klimatizace či ventilátoru, ale i to má své ALE!


Jak skladovat a udržovat jednotlivé druhy topidel

26. února 2020 v 7:17
Přemýšlíte, co s přídavnými topidly, když brzy nebude jejich sezóna a již je nebudete nějakou dobu potřebovat? Poradíme vám, jak je po sezóně uskladnit a případně vyčistit. Ideální je skladovat přístroje na suchém místě, nejlépe v původní krabici, abyste předešli případnému poškození.


Srovnání tarifů za energie - přímotop

26. února 2020 v 7:15
Přímotopy jsou určeny na občasné vytápění, zvláště v případě, že máte drahý tarif za elektřinu. Na druhou stranu i zde existují možnosti, jak s vytápěním prostřednictvím přímotopu ušetřit tak, aby se vám topení s ním vyplatilo.


Topení v zimě na chalupě - srovnání topidel

26. února 2020 v 7:14
Chaty a chalupy. V létě naprostá idylka, na podzim a v zimě vás v nich může pěkně potrápit vytápění. Jsou sice tací, kteří si na dálku zapnou topení a pak již jen přijedou do vyhřáté chalupy, ale takových šťastlivců zase tolik není, většina z nás řeší, jak se v chalupě co nejrychleji ohřát. Tedy dřív, než v ní zmrznete.
Pro inspiraci vám přinášíme výběr několika typů topidel, kterými můžete chalupu vytápět.

Jak vytvořit čistý vzduch v dětském pokoji

26. února 2020 v 7:13
Vytvořením krásného a útulného prostoru pro děti vaše práce jako rodiče v dětském pokoji nekončí. V místnosti, kde tráví vaši potomci velkou část svého času, musíte také vytvořit kvalitní vnitřní prostředí, bez alergenů a s čistým vzduchem. Dětský organismus je velmi náchylný na vnější vlivy, a právě vnitřní prostředí může být často spouštěčem celé řady alergií a chronických problémů. Například v příliš vlhkém prostředí se utváří živná půda pro plísně, které mohou u dětí, ale nejen u nich, vyvolat nespočet nemocí.


Jak vyčistit digestoř

26. února 2020 v 7:13
Vzpomínáte na dobu, kdy byla vaše digestoř čistá, neupatlaná, neposetá prachem a nepokrytá mastnotou? Pokud se o ni nestaráte, tak to bylo možná naposled v den, kdy jste si ji koupili, respektive ještě nějakou dobu poté. Takováto digestoř jistě podtrhávala moderní dojem vaší kuchyně, zatímco tu špinavou byste nejraději někam schovali. Špína a mastnota na digestoři navíc nejen kazí vzhled kuchyně, ale má také negativní vliv na funkčnost zařízení. To zvláště platí u recirkulačních digestoří. Zanesené filtry způsobují, že digestoř správně neodsává a v kuchyni tak zůstávají nežádoucí pachy. Přitom stačí jediné - jednoduchá a pravidelná údržba, a to nejen zvenku, ale také zevnitř. Pokud si s ní nevíte rady, dáme vám pár základních tipů.


Jak topit, když jste na dovolené

26. února 2020 v 7:12
Chystáte se v zimě na delší dovolenou nebo jedete jen na pár dní pryč? Možná vás napadne, že je to ideální příležitost, jak ušetřit za vytápění. Určitě je, ale než se začnete radovat, jak hezky ušetříte, zamyslete se nad tím, zda je ideální úplně vypnout topení. Extrémy totiž nikdy nebývají účinné a často vedou naopak k větším problémům, než kdybychom prostě věci nechali tak, jak jsou. Vězte tedy, že úplné vypnutí topení v zimě není často tou nejlepší volbou.
Za úplné vypnutí topení vám nepoděkují vaše stěny, zařízení domácnosti a už vůbec ne vaše květiny. Také hrozí, že vám při vysokých mrazech zamrzne voda v potrubí. Z plánovaného ušetření by mohly nakonec zbýt jen oči pro pláč.

Jak na větrání v zimě

26. února 2020 v 7:11
Možná se to na první pohled nezdá, ale větrání je doslova věda. Zvláště v zimě, když venku mrzne. S ohledem na naše zdraví, ale také na naši peněženku by se proto měly dodržovat některé zásady správného větrání. Špatné větrání může totiž vést například k rosení oken a tím ke vzniku plísní. Zvláště v zimě dělají lidé při větrání nejvíce chyb. Těch se buď dopouštějí tím, že jim je zima, a proto téměř neotevírají okna, tedy nevyměňují vzduch v místnosti, což vede k řadě zdravotních problémů, nebo zase větrají velmi dlouho, čímž se zvyšují teplotní ztráty, rostou náklady na vytápění, a navíc místnost promrzne, a to zase vytváří prostor pro tvorbu plísní.


Jak doma udržet teplo nejen o Vánocích

26. února 2020 v 7:10
Než vám řekneme, jak udržet doma teplo, zdůrazníme vám to nejzákladnější: nevypínejte topení. Ne, teď opravdu nemyslíme, že když netopíte, je zima, ale spíše narážíme na to, že velká část lidí ve snaze ušetřit vypíná topení, když jde do práce nebo odjede na pár dní pryč. Dělají to proto, aby ušetřili, ale často zaplatí víc, protože akorát byt nechají "vymrznout" a pak jsou náklady na jeho opětovné vytopení daleko vyšší.


Infrazářiče - zdraví prospěšné nebo škodlivé?

26. února 2020 v 7:10
Kdo by neznal infrazářič. Třeba v takových panelákových koupelnách se jedná o to nejčastěji používané topidlo, jen si vzpomeňte na klasickou šňůrku, které visela nade dveřmi a za kterou jste zatahali a měli okamžité teplo. Ano, tak ta šňůrka vedla k infrazářiči. Jedná se o velmi účinné a zdraví prospěšné topidlo. Vždyť infračervené záření je přirozenou součástí toho slunečního. Zahřívá osoby, zdi a nábytek, aniž by ohřívalo okolní vzduch. Díky tomu poskytuje velmi efektivní vytápění.


Pojďme se zorientovat v ohřívačích vzduchu

26. února 2020 v 7:09
Mezi ohřívače vzduchu patří především klasické přímotopy a olejové radiátory. Oba typy jsou velmi oblíbené a oba zákazníkům přinášejí celou řadu výhod. Pokud váháte, který z těchto dvou přístrojů si koupit, přinášíme vám jejich základní srovnání.


Průmyslové odsávací ventilátory

26. února 2020 v 7:08
Odvětrávání průmyslových prostor, ale také domácností, má své opodstatnění. Zlepšuje totiž kvalitu vnitřního prostředí, odvádí pachy, vlhkost a zabraňuje vzniku nepříjemných plísní.
V domácnostech je důležité kvalitní odvětrávání zejména v koupelnách a na WC, kdy je nejvyšší vlhkost, která může způsobit řadu nepříjemných problémů. Ať již v podobě již zmiňovaných plísní nebo kvůli jejímu negativnímu vlivu na zdivo, nábytek a spotřebiče. Odvětrávání je žádoucí také v kuchyních, kdy je kvůli vaření nutné digestoří odvést z místnosti pachy, ale také vlhkost, která se během něho vytváří.

Jak funguje větrák na kamna

26. února 2020 v 7:07
Přemýšlíte nad pořízením větráku na kamna nebo chcete-li krbového ventilátoru? V tom případě je dobré znát jeho výhody, ale také způsob jeho fungování.


Termostat - základní vybavení elektrického topení

26. února 2020 v 7:07
Až již si vybíráte mezi přenosnými přímotopy, přímotopy na stěnu, teplovzdušnými ventilátory, keramickými topidly, olejovými radiátory, infrazářiči či karbonovými zářiči, u každého z těchto topidel můžete najít termostat.


Záchodový ventilátor - důležitá součást toalety

26. února 2020 v 7:06
Stejně jako patří digestoř do kuchyně, měl by být také součástí každé koupelny a toalety ventilátor. Zatímco v koupelně je jeho primárním úkolem snižování vlhkosti, na wc má záchodový ventilátor důležitou hlavní úlohu, a to v podobě odstraňování nepříjemných pachů.
Za pomoci ventilátoru zajistíte efektivní odvětrávání toalety, stačí jen zvolit takový, který je do vašich prostor ideální.

Co byste měli vědět o topných ventilátorech

26. února 2020 v 7:04
Tepelné neboli teplovzdušné ventilátory jsou určeny pro vytápění vnitřních prostor a na trhu jich najdete hned několik typů.
Princip jejich fungování je jednoduchý - elektrická energie, která je přivedena do ventilátoru se v něm přemění na teplo, které je následně odváděno zpět do místnosti, ve které cirkuluje. Tím dochází k ohřívání vnitřních prostor.