Říjen 2019

Jaký ventilátor do kanceláře?

15. října 2019 v 8:44
S létem zcela automaticky vyvstávají otázky nad tím, jak si zpříjemnit pobyt v uzavřených prostorách během parných dnů. Pobývat v rozpálených místnostech je obtížné, ale pracovat v nich je téměř nemožné. S rostoucí teplotou totiž klesá vaše soustředění, jste čím dál tím více unavení, a zvyšuje se vaše chybovost. Vnitřní teploty nad 26 °C jsou doslova zabijákem produktivity práce.


Výkon vs. spotřeba ventilátoru

15. října 2019 v 8:42
Letní vedra dokáží jednoho pěkně otrávit. Není, v souvislosti s nimi, totiž nic horšího, než když se po náročném dni v práci vrátíte do bytu, na jehož dveře byste si rovnou mohli dát nápis SAUNA. Vlastně to být horší může, a to, když v té neoficiální sauně trávíte celý den. Než se ale s celou situací smířit a letní vedra nějak přetrpět, zkuste raději najít nějaké řešení. Nemyslíme tím úplně výměnu vašeho přehřátého bytu za nějakou studenou kamennou usedlost někde na venkově, ale zkuste přemýšlet třeba nad pořízením ventilátoru.
Pokud se pro jeho nákup rozhodnete, pečlivě zvažujte, jakému typu dáte přednost. Jaký nakonec zvolíte, bude záležet na vašem vkusu, stavu konta, preferencích, prostorových dispozicích (bytu, ne vašich) a možná i na tomto článku, který vám přináší základní porovnání výkonu a spotřeby jednotlivých typů ventilátorů.

Elektrické přímotopy s nízkou spotřebou

15. října 2019 v 8:42
Mnoho lidí vidí přímotop jako zařízení, které zruinuje rodinný rozpočet. Toho se ale ve chvíli, kdy ho budete používat k účelu, pro který byl vyroben, tedy jako doplňkové topidlo, bát opravdu nemusíte. Přímotopy byste měli používat jako přídavné topidlo ke klasickému vytápění nebo ve chvílích, kdy potřebujete akutně zahřát.
Pokud chcete přímotop používat častěji, požádejte distributora elektřiny o přidělení speciální dvoutarifové sazby elektřiny D35d a D45d, čímž výrazně snížíte náklady na vytápění.

Úsporné dlouhodobé přitápění s olejovým radiátorem

15. října 2019 v 8:41
Stále oblíbenějším přídavným topidlem jsou olejové radiátory a není se čemu divit, protože oproti klasickým přímotopům mají řadu podstatných výhod. Pořizovací cena je mírně dražší, ale jejich nákup se určitě po mnoha stránkách vyplatí.
Olejové radiátory jsou ekonomicky úsporným typem přídavného vytápění, především pokud ho budete využívat dlouhodobě např. na chatě přes podzim a zimu, kde se nevyplatí douhodobě topit elektrickým nebo plynovým kotlem, a přesto tam chcete mít nezámrznou teplotu; případně v kanceláři, dílně, malém obchodě nebo na vrátnici, kde pracujete a trávíte hodně času.

Jaké jsou funkce sloupového ventilátoru

15. října 2019 v 8:40
Stolní, stojanové, stropní, podlahové či sloupové. To jsou typy ventilátorů, které si můžete do své domácnosti pořídit. Právě sloupové patří mezi nejoblíbenější, možná právě proto, že velká část z nich má doslova nadčasový vzhled.
Oblíbené jsou především bezlopatkové sloupové ventilátory Dyson, které mají zároveň mnoho užitečných funkcí.

Elektrické přímotopy na stěnu - kompaktní a přitom tak praktické

15. října 2019 v 8:39
Elektrické topení na zeď má mnoho výhod - nevíří prach (přístroje bez ventilátoru), nepřekáží, vytopí místnost na požadovanou teplotu, snadno ho namontujete a jeho provoz nemusí být ani nikterak finančně náročný. Přímotopy na stěnu jsou skvělou volbou při výběru přídavných topidel.


Je tolik způsobů jak si vyhřát koupelnu

15. října 2019 v 8:38
Hledáte vhodný přímotop do koupelny a nevíte, jaký zvolit? Vybrat si můžete hned z několika typů. Nezaměřujte se ale pouze na cenu, ale i na náklady na provoz, kvalitu přístroje, funkce a vliv na zdraví.
Pokud vybíráte přídavné topidlo do koupelny, pravděpodobně ho budete využívat chvilkově, když se jdete sprchovat či koupat. V tomto případě jsou ideální sálavá topidla, která poskytují okamžité teplo a prohřívají především osoby.