Červenec 2019

Design moderních ventilátorů

31. července 2019 v 7:26
V dnešní době již nemusíte pohlížet na ventilátory jen jako na funkční zařízení, ale i jako na zajímavý designový doplněk vaší domácnosti. Návrháři sledují moderní trendy, a tak na trh přicházejí stále nové produkty, které svým vzhledem překvapují nejednoho spotřebitele. Trendem tedy není pouze vyvíjet úspornější, tišší a účinnější zařízení, ale také zařízení, která plní požadavky moderního designu.


Letní a zimní provoz stropního ventilátoru

31. července 2019 v 7:26
Jakto, že je v restauracích a kavárnách i v parném létě celkem příjemné posezení? Rozhlížíte se po místnosti, až váš zrak spočine na stropě, kde ventilátor pracuje na plné obrátky, aby rozháněl vzduch po kavárně, a vás mohl příjemně ovívat. Hned začnete přemýšlet nad tím, zda byste si ho nepořídili domů, kde rozhodně teď tak příjemně nemáte. Po chvíli vás ale napadne, že už se to v půlce léta nevyplatí a myšlenku na koupi ventilátoru proto pustíte z hlavy, nebo ji alespoň přesunete na další sezónu. Škoda, protože kdybyste se o jeho pořízení trochu více zajímali, zjistili byste, že stropní ventilátor můžete používat také v zimě.

Několik tipů na údržbu ventilátoru

31. července 2019 v 7:26
Pokud chcete, aby vám nějaké zařízení dobře a dlouho sloužilo, musíte o něj také dobře pečovat. To není jen klišé, ale holý fakt, který platí také u ventilátorů, jejichž údržba je často v domácnostech opomíjena, a přitom může výrazným způsobem prodloužit jejich životnost. Údržba ale také zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu a v neposlední řadě i čisté zařízení lépe vypadá. Není to určitě moc dobrá vizitka, když máte ventilátor celý obalený vrstvou prachu.


Klimatizace v kancelářích aneb Co jste možná nevěděli

31. července 2019 v 7:25
Sedíte v kanceláři, z klimatizace směrem k vám proudí studený vzduch a vám je příjemně, zatímco venku panují nesnesitelná vedra. Klimatizace na pracovišti je již pro většinu z nás tak přirozenou součástí pracovního života, že si kolikrát její existenci ani neuvědomujeme. Napadlo vás ale někdy, že i to použití klimatizace, kterou vy již berete v práci jako samozřejmost, má svá pravidla, která stanovuje vládní nařízení a která musí váš zaměstnavatel dodržovat?


Přenosný ventilátor do kabelky

31. července 2019 v 7:25
Letní vedra - na jednu stranu je milujeme, na druhou nenávidíme. Sice svítí sluníčko, a máme díky tomu lepší náladu, ale také se nám hůře dýchá, jsme zpocení, unavení, nemáme na nic energii, takže vlastně tu dobrou náladu v průběhu dne postupně ztrácíme.


Kombinovaný ventilátor s osvětlením - skvělá volba

31. července 2019 v 7:24
Letní vedra nás občas dokáží pořádně potrápit. U vody si na ně sice většinou nestěžujeme, ale ve chvíli, kdy během nich sedíme v rozpálené kanceláři nebo se snažíme fungovat u sebe doma, spíše na ně nadáváme. Čím jsme starší, tím nám vadí více. V uzavřených prostorách se ale není čemu divit. Vzduch se ani nehne, tečou z nás proudy potu, naše myšlení se limitně blíží k nule, zatímco únava stoupá do závratných výšin, a celkově jsme dost podráždění.


Jaký ventilátor na stůl?

31. července 2019 v 7:23
Oproti klimatizaci mají ventilátory hned několik výhod. Tou první je jejich nízká cena, výčet pokračuje snadnou instalací, nenáročností na provoz, přenositelností, a hlavně tím, že ventilátory obvykle nezabírají příliš mnoho prostoru. Ne každý má doma či v pracovně dostatek místa, a právě v takovýchto situacích je ventilátor ideální.

5 tipů, jak se v létě doma ochladit

31. července 2019 v 7:23
Léto s sebou přináší nejen klid, pohodu a pozitivní náladu, ale také vysoké letní teploty. Když rtuť teploměru stoupá a vy se nenacházíte u vody, ale v paneláku či v podkrovním bytě, není to rozhodně nic příjemného. Pak vám nezbývá nic jiného, než najít způsob, jak se co nejrychleji zchladit.


3 kroky při výběru odsávacího ventilátoru do koupelny

31. července 2019 v 7:22
Ventilátor by měl být automatickou součástí každé koupelny, udržuje zdravé vnitřní prostředí, odvádí nepříjemný zápach, snižuje vlhkost a pomáhá snižovat pravděpodobnost výskytu plísní. Na ty jsou koupelny, díky vysoké vlhkosti způsobené častým sprchováním, náchylné. Kvalitní odvětrávání tedy rozhodně nepodceňujte, abyste se vyhnuli zdravotním problémům, které může pobyt v prostorách s plísní způsobit. Vlhké prostředí má také negativní vliv na zdivo, koupelnový nábytek či životnost spotřebičů.