close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Je plynový přímotop přežitkem?

8. dubna 2019 v 8:27
Plynové přímotopy...mnozí z vás se s nimi možná nikdy nesetkali, nebo ani nevěděli, že něco takového existuje. Z názvu je jasné, že ke svému provozu potřebují plyn.
Obecně se však plynové přímotopy považují dnes spíše za přežitek a využívají se víceméně jen ve výjimečných případech (např. zahrádkářské kolonie, myslivecké a lovecké chatky, kde není zavedená elektřina). Elektrické přímotopy do zásuvkynebo infrazářiče jsou mnohem praktičtější a úspornější. Přesto si pojďme plynové přímotopy blíže představit.
Během hledání vhodného přídavného topidla budete vybírat mezi nejrůznějšími typy. Zajímat vás bude mobilita zařízení, cena, rychlost vytápění, výkon přístroje, tichost topidla, ale také to, zda je na elektřinu, nebo na plyn. S topidly na elektřinu je to jednoduché, jen je zapnete do zásuvky, nastavíte požadovanou teplotu a již se nemusíte o nic starat.
Jestliže se ale rozhodnete topit plynem, počítejte s tím, že budete muset mít v domácnosti zavedený zdroj plynu, ale také budete muset vyřešit odvod pro spaliny. V praxi se setkáváme s dvěma typy plynových přímotopů, kterými jsou nástěnné a přenosné přímotopy. Na nástěnné přímotopy jsou napojeny rozvody plynu v tlakových trubkách, přímotopy přenosné jsou napájeny z tlakových lahví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama