Duben 2019

Teplovzdušné ventilátory umí vyhřát celý byt

8. dubna 2019 v 7:49
Zná to téměř každý, topná sezona je v plném proudu, ale doma je stále zima a my se nemůžeme zahřát ani v huňatém županu a to i přesto, že se snažíme pomocí radiátorů poctivě vytápět celý byt. Tento problém řeší téměř každá třetí rodina a tak je nejvyšší čas s tímto problémem jednou provždy zatočit. Zajímá vás jak na to? Tajemstvím úspěchu jsou teplovzdušné ventilátory, které umí dokonale vyhřát naprosto celý byt a tak vám již nehrozí mrazivá probouzení. Elektrická energie je vedena do ventilátoru, ve kterém se promění v teplo, které v dané místnosti cirkuluje. Zejména tak v uzavřených místnostech vašeho bytu, docílíte naprosto příjemného klimatu, které je v chladných dnech tak moc žádoucí.


Stále oblíbenější olejový radiátor

8. dubna 2019 v 7:48
V posledních letech se olejový radiátor stává stále oblíbenějším topidlem. Zařízení vypadající jako klasický radiátor, jen s tím rozdílem, že je na kolečkách a dává se do zásuvky, obsahuje ekologický topný olej.

Nevýhod má opravdu jen málo, ale výhod nespočet.


Vhodné topidlo pro astmatiky, alergiky a děti

8. dubna 2019 v 7:47
Topidla, jako přídavný zdroj tepla, jsou opravdu k nezaplacení. Zvláště to platí v tomto období, kdy ještě nezačala topná sezóna, ale v bytech již začíná být docela chladno. Mít proto doma zdroj tepla na občasné přitápění je téměř nutností. Než ovšem nějaké topné zařízení pořídíte, ujasněte si, jaký typ je pro vás a členy vaší domácnosti ten pravý.
V tomto článku se zaměříme na vhodná topidla do domácností, ve kterých se vyskytují alergici a astmatici. Jestliže navíc máte doma malé děti, také raději volte topidla, která jsou co nejvíce zdraví šetrná. Jaká to jsou? Především ta, která nevíří prach.

Jak si zpříjemnit podzimní večery

8. dubna 2019 v 7:46
Ani jsme se nenadáli a je tu podzim. Roční období, které někdo miluje a někdo nemá rád, protože znamená konec tolik oblíbeného teplého léta. Navíc je obdobím, kdy může studené počasí začít negativně působit na naši psychiku.

Někdy opravdu nejsou dlouhé podzimní večery nic příjemného, ale když budete vědět, jak si je zpříjemnit, možná budete mít toto období o trochu raději a udržíte si i v pochmurném počasí pozitivní náladu.


Vše o příslušenství pro odvlhčovače

8. dubna 2019 v 7:45
Vysoká vlhkost vzduchu není pouze estetický problém, který se může podepsat na našich zdech v domácnosti či na tom, jak rychle nám bude v bytě schnout prádlo, nýbrž i problém, který nám může zadělat na velké zdravotní komplikace, které postihují nejen malé děti, ale i jejich rodiče. Přílišná vlhkost vzduchu v bytě má tak negativní účinky na správnou funkci dýchacích cest, množení se různých roztočů a podobně. O plísních na zdech a snížení životnosti vašeho nábytku nemluvě. Právě z tohoto důvodu je dobré mít ve svém bytě kvalitní odvlhčovač, který vám s těmito problémy hravě pomůže za každých okolností. Kromě samotného přístroje vás bude v budoucnu rovněž zajímat i příslušenství pro odvlhčovače, které je ke správné funkci přístroje nezbytností. Nejenže prodlouží životnost vašemu odvlhčovači, ale rovněž se postará i o bezproblémový chod vašeho nového pomocníka.


Vše, co jste dosud nevěděli o používání čističek vzduchu

8. dubna 2019 v 7:44
Znečištění vzduchu v Česku se poslední dobou zhoršuje, je to vidět především na množství prachu ve vzduchu, což je z hlediska kvality ovzduší jeden z největších problémů. Prachové mikročástice se do vzduchu dostávají vlivem průmyslového znečištění, spalováním nevhodných materiálů nebo silnou automobilovou dopravou. Spolu s alergeny je prach původcem mnohých civilizačních nemocí.


Již máte ve své koupelně dávkovač mýdla a osoušeč rukou?

8. dubna 2019 v 7:44
Jestli se něco nevyplatí podceňovat, je to hygiena. Ne nadarmo se říká: "Čistota půl zdraví." V článku vám ale nebudeme říkat, jak ji dodržovat, ale ukážeme vám přístroje, které k ní významným způsobem přispívají. Moderní dávkovače mýdla a osoušeče rukou, které jistě znáte z hotelových pokojů, restaurací či nákupních center. Proč si ale tento komfort nedopřát i doma. Bývají totiž stále častějším komponentem moderních domácností.


Příslušenství pro zvlhčovače, bez kterého se nelze obejít

8. dubna 2019 v 7:43
Pokud ve své domácnosti vlastníte zvlhčovač vzduchu, jistě pro vás není žádnou novinkou, že o něj budete muset patřičně pečovat po celou dobu jeho životnosti. K tomu, aby byl daný přístroj stále účinný a plnil svou funkci na výbornou, je třeba rovněž investovat do příslušenství pro zvlhčovače, které vašemu domácímu přístroji ulehčí jeho každodenní práci při péči o vaše zdraví.


Věděli jste, že existuje vůně do klimatizace?

8. dubna 2019 v 7:42
Letošní léto nám dává pěkně zabrat. Vzduch se ani nehne, teploty trhají rekordy a my jen vyhledáváme způsoby, jak se co nejrychleji osvěžit.

Pobyt v přehřátých prostorách nám dává pořádně zabrat, hůře se nám dýchá, nemáme žádnou energii, bolí nás hlava a máme pocit, že naše míra soustředění je už snad v záporných číslech.

Proto je dobré najít způsob, jak se efektivně zchladit.

Nejlépe je samozřejmě těm, kteří mají doma či v práci klimatizaci. Pokud patříte mezi ně, jsou pro vás letošní vedra snesitelnější. Věděli jste ale, že si můžete studený komfort ještě zpříjemnit vůní? Existují totiž vůně do klimatizace, které vám jistě zpříjemní den.


Digestoř - finální tečka vaší kuchyně

8. dubna 2019 v 7:42
Pokud nemáte kuchyni pouze na okrasu, mělo by být pro vás používání digestoře samozřejmostí. Funguje totiž jako odsavač zápachu a par, které vznikají během vaření. Digestoře pomáhají v kuchyni vytvářet zdravější prostředí, zamezovat vzniku plísní a prodlužovat životnost kuchyňského nábytku.

Před samotným nákupem digestoře vybírejte pečlivě, protože ne každé zařízení se hodí do každé kuchyně. Na co se tedy zaměřit a jak vybrat tu správnou digestoř do vaší domácnosti?


Proč bojovat s vysokou vlhkostí

8. dubna 2019 v 7:41
Ideální vlhkost v domácnosti by měla nabývat hodnot mezi 40 - 60 %. Pokud se z nějakého důvodu pohybuje dlouhodobě mimo tento interval, hrozí vám velké množství zdravotních problémů.


6 důvodů pro nákup stojanového ventilátoru

8. dubna 2019 v 7:40
Přestože nás má podle meteorologů čekat teplotně průměrný červenec, i tak musíme počítat s tím, že nám mohou vysoké teploty pěkně znepříjemnit den. Zvláště pokud léto netrávíme u vody, ale za dveřmi domova či kanceláře.

Vysoké vnitřní teploty nejsou nic příjemného a mají negativní dopad na naši celkovou pohodu. Vždyť snad každý z nás zná ten pocit, kdy je nám z tepla až nevolno, nedokážeme se na nic soustředit, bolí nás hlava a jsme unavení. Ve chvíli, kdy totiž teplota vzduchu v místnosti vyšplhá nad 25 °C, klesá naše soustředěnost a celkově se snižuje kvalita vnitřního prostředí.

Co tedy s tím? Pokud dáváte přednost rychlým řešením, zamyslete se nad nákupem ventilátoru. Těch můžete sehnat hned několik typů: stolní, stojanové, stropní a podlahové. My se nyní budeme věnovat důvodům, proč upřednostnit stojanový ventilátor.


Příslušenství pro ventilátory a VZT

8. dubna 2019 v 7:39
Téměř každá druhá domácnost řeší problémy spojené se znečištěným vzduchem či s tím, že nemohou léto co léto trávit příjemné chvíle ve svém domě, jelikož nemají čím ochladit teplý vzduch, který se v místnostech v parných letních dnech velmi dobře drží a těžko se s ním bojuje. Ať již vás ale trápí znečištěný vzduch, problémy s ochlazováním bytu či naopak jeho vytápěním, vždy vám dokonale pomůže precizně vyrobený ventilátor. Ten totiž můžete umístit takřka kamkoliv. K tomu, aby ale dobře fungoval, potřebuje také jeho majitel příslušenství pro ventilátory a VZT a přesně takové se dá sehnat na jednom místě a to za přijatelnou cenu.


Jak používat klimatizaci, aby nenapáchala víc škody než užitku

8. dubna 2019 v 7:38
Klimatizace je zařízení, které má nespočet výhod, které oceníte především během letních veder. Chladí, čistí vzduch, snižuje vlhkost vzduchu a dá se používat celoročně, protože stejně dobře jako chladí také topí. Pro její správnou funkčnost je ale potřeba, abyste ji používali správně.

Co tedy dělat, abyste se vyhnuli nemocem z nachlazení či poškození přístroje?


Nezapomeňte na pravidelný servis klimatizace

8. dubna 2019 v 7:37
Za chvíli začne letní sezóna, období, kdy všechny klimatizace poběží na plné obrátky. Jenže není to pouze o tom klimatizaci včas zapnout, ale také se o ni pořádně starat.

Jestliže chcete, aby vám zařízení správně fungovalo, nezapomeňte proto před začátkem léta na pravidelný servis.


I na jaře nezapomínejte na aromaterapii

8. dubna 2019 v 7:36
Aromaterapie neboli léčba vůní. Jedná se o metodu, která je známá již tisíce let, a která dokonale zajišťuje harmonii a přirozenou rovnováhu organismu.

Pomáhá si uvědomit, že starat bychom se měli nejen o své tělo, ale také o svoji mysl. Na jaře na to ale mnoho z nás zapomíná. Končí období zimních depresí, slunce příjemně hřeje, všude to kvete a my máme hned lepší náladu. Jenže také to jaro je zrádné a může ho provázet špatná psychika.

Proto i během jarních dnů si dopřejte uvolnění mysli za pomoci aromaterapie. Součásti alternativní medicíny, která pomáhá spustit ozdravné procesy v těle.


Infrazářiče se postarají o perfektní výhřev místnosti

8. dubna 2019 v 7:36
Je vám doma neustále zima? Protopíte každý rok při topné sezóně více, než jste měli v úmyslu a přesto to nestačí? Máte pocit, že se veškeré teplo, které vyprodukuje, vaše topení drží u stropu a od země je stále cítit nepříjemný chlad? V tom případě je na čase s tímto problémem zatočit jednou provždy a pořídit si kvalitní infrazářiče, které rozvedou teplo rovnoměrně po celé místnosti a to ještě s padesáti procentní úsporou energie. Zní to jako pohádka, ale je to skutečnost. Místnosti různých rozměrů se tak jednou provždy stanou místem, ve kterém se nemusíte obávat toho, že vám v něm někdy bude zima. Oproti jiným druhům topení navíc kromě úspory docílíte i menší prašnosti, kterou zejména rodiny s dětmi jistě ocení.


Jak bojovat s alergiemi za pomoci moderních přístrojů

8. dubna 2019 v 7:35
Věděli jste, že přibližně každý čtvrtý občan České republiky trpí nějakou alergií? Jedná se o velmi vysoké číslo, které bude podle odborníků neustále narůstat. Zdánlivě standardní onemocnění může vyvolat vážné akutní problémy a dlouhodobě oslabovat organismus. Tím má následně vliv na rozvoj celé řady chronických problémů.

Určitě se alergii nevyhnete při pobytu venku, ale účinně s ní můžete bojovat ve vašich domovech.