Duben 2019

S čističkou vzduchu si užijí jaro i alergici

8. dubna 2019 v 8:29
Uvažujete nad nákupem čističky vzduchu, ale stále si nejste jisti jejími výhodami? Bojíte se, že se vám drahá investice nevyplatí? Tak přesně pro vás je tento článek, který vám odpoví na otázku: "Vyplatí se mi koupit čističku vzduchu?".


Ventilátor do koupelny se zpětnou klapkou

8. dubna 2019 v 8:28
Chystáte se koupit ventilátor do koupelny? V tom případě se vám bude hodit tento článek, ve kterém vám řekneme, na co se při nákupu ventilátoru zaměřit a proč je dobré si pořídit koupelnový ventilátor se zpětnou klapkou.


Je plynový přímotop přežitkem?

8. dubna 2019 v 8:27
Plynové přímotopy...mnozí z vás se s nimi možná nikdy nesetkali, nebo ani nevěděli, že něco takového existuje. Z názvu je jasné, že ke svému provozu potřebují plyn.
Obecně se však plynové přímotopy považují dnes spíše za přežitek a využívají se víceméně jen ve výjimečných případech (např. zahrádkářské kolonie, myslivecké a lovecké chatky, kde není zavedená elektřina). Elektrické přímotopy do zásuvkynebo infrazářiče jsou mnohem praktičtější a úspornější. Přesto si pojďme plynové přímotopy blíže představit.
Během hledání vhodného přídavného topidla budete vybírat mezi nejrůznějšími typy. Zajímat vás bude mobilita zařízení, cena, rychlost vytápění, výkon přístroje, tichost topidla, ale také to, zda je na elektřinu, nebo na plyn. S topidly na elektřinu je to jednoduché, jen je zapnete do zásuvky, nastavíte požadovanou teplotu a již se nemusíte o nic starat.
Jestliže se ale rozhodnete topit plynem, počítejte s tím, že budete muset mít v domácnosti zavedený zdroj plynu, ale také budete muset vyřešit odvod pro spaliny. V praxi se setkáváme s dvěma typy plynových přímotopů, kterými jsou nástěnné a přenosné přímotopy. Na nástěnné přímotopy jsou napojeny rozvody plynu v tlakových trubkách, přímotopy přenosné jsou napájeny z tlakových lahví.

Výkonný a designový stojanový ventilátor

8. dubna 2019 v 8:27
Stojanový ventilátor patří mezi nejoblíbenější typy ventilátorů. Oproti klasickým ventilátorům je totiž výkonnější a dá se koupit v mnoha zajímavých designových provedeních, které mohou velmi dobře potrhnout celý interiér.


Jak vybírat olejový radiátor

8. dubna 2019 v 8:26
Nejen v zimě a na začátku topné nastanou situace, kdy se hodí mít doma přídavné topidlo. Z nich jsou u zákazníků oblíbené přímotopy, infrazářiče, karbonové zářiče, ale také olejové radiátory. Oblíbenost olejových radiátorů souvisí s velkým množstvím jejich výhod.


Přehledné srovnání topidel do zásuvky

8. dubna 2019 v 8:26
Pokud hledáte přídavné topidlo, které pouze zapojíte do zásuvky, máte na výběr hned z několika typů. Všechna mobilní topidla jsou totiž do zásuvky zapojitelná. Vy se pak musíte pouze rozhodnout, které je to nejvhodnější právě pro vaši domácnost. Abychom vám usnadnili rozhodování, připravili jsme pro vás krátký přehled topidel do zásuvky.


Už nikdy více zima v koupelně

8. dubna 2019 v 8:25
Krásně vyhřátá koupelna, do toho příjemná koupel a místnost plná svíček, to jsou tři základní atributy ideální relaxace. Sami uznejte, že ta by byla ve studené koupelně poloviční. Teplo v koupelně je dobré ale nejen kvůli relaxaci, ale i kvůli tomu, aby se v ní netvořily plísně, kterým se daří ve vlhkém a studeném prostředí. Jestliže v koupelně žádné topení nemáte, určitě o jeho nákupu uvažujte. Vybrat si elektrické topení do koupelny můžete buď z klasických topidel fungujících na principu proudění vzduchu, nebo z topidel, která poskytují sálavé teplo.


Stěnový vysoušeč vlasů - nepřekáží a přitom stále po ruce

8. dubna 2019 v 8:25
Stěnové fény (stěnové vysoušeče vlasů) jistě nemusíme představovat. Snad každý z nás měl tu možnost se s nimi seznámit v hotelových koupelnách či v šatnách veřejných bazénů. Napadlo vás ale, že byste si stěnový fén pořídili do své koupelny? Zatím ne? Tak zkuste nad jeho nákupem uvažovat, protože pro vás tyto typy fénů přinášejí celou řadu výhod.


Ventilátor s časovačem aneb nastavte si doběh dle potřeby

8. dubna 2019 v 8:24
Používání ventilátorů v domácnosti má řadu pozitivních efektů. Zvláště ale vede ke zlepšování kvality vnitřního prostředí. Ventilátory totiž zaručují kvalitní a čerstvý vzduch díky podpoře přirozené cirkulace vzduchu. Ta je důležitá pro to, aby nedocházelo k množení bakterií a aby se zabránilo vzniku nebezpečných plísní. Ventilátory také odstraňují nepříjemný zápach a snižují vlhkost vnitřních prostor. Ta má negativní vliv nejen na vznik plísní, ale také na vybavení domácnosti, u kterého snižuje jeho životnost.


Nákup ventilátoru do koupelny s automatickou žaluzií

8. dubna 2019 v 8:24
Ventilátor by neměl chybět v žádné koupelně. Jedná se totiž o prostor, který je většinou špatně větratelný a ve kterém je vysoká vlhkost. Ta, jak je známo, je živnou půdou pro množení bakterií a pro vznik zdraví nebezpečných plísní. Zvláště plísně způsobují řadu chronických problémů a jsou nebezpečné zejména pro dětský organismus.
Vysoká vlhkost ale také snižuje životnost koupelnového nábytku a má negativní vliv na stěny a další zařízení koupelny. Všem těmto negativním vlivům lze předejít používáním ventilátoru, který je v koupelně stejně důležitý jako například digestoř v kuchyni.

Kupujeme stropní ventilátor s osvětlením

8. dubna 2019 v 8:22
Pořízení stropního ventilátoru je v mnoha ohledech výhodné. Jeho výhody oceníte především v létě, kdy vám pomůže ochladit místnost při letních vedrech. Oproti klasickým ventilátorům nezabírá žádný prostor a nenarušuje vzhled interiéru. Také nefouká vzduch přímo na uživatele, a je proto šetrný k našemu zdraví. Nespornou výhodou je jeho tichost a vyšší výkonnost než u běžných typů ventilátorů. Při porovnání s klimatizací, která patří k nejefektivnějším zařízením na ochlazení vzduchu, pro jeho nákup určitě hovoří nižší cena pořízení. Málokdo také ví, že ho lze používat i v zimě. Zajišťuje totiž cirkulaci vzduchu, a tak zabraňuje, aby se teplý vzduch držel u stropu, ale naopak ho rovnoměrně rozptyluje po celé místnosti, čímž šetří náklady na vytápění.

Další přednost stropního ventilátoru pocítíte, pokud si pořídíte stropní ventilátor s osvětlením. Ventilátor vás bude chladit, zajistí vám rovnoměrné teplo v místnosti v zimním období, a ještě ho využijete jako zdroj světla


Ventilátor na kouřovod a jeho praktické použití

8. dubna 2019 v 8:22
Již jste slyšeli o ventilátoru na kouřovod? Nevíte, co si pod tímto pojmem máte představit? Tak vězte, že vám toto zařízení ušetří nemalé náklady na vytápění.


Ventilátor s čidlem - ideální řešení do vaší koupelny

8. dubna 2019 v 8:21
Ačkoliv zřejmě víte, jaké jsou výhody koupelnových ventilátorů, v krátkosti si je přece jenom představíme. Ventilátor je totiž strašně důležitou součástí koupelny, a proto by v žádné neměl chybět.


Vyberte si elektrické topení do zásuvky

8. dubna 2019 v 8:19
Chcete si koupit elektrické topení do zásuvky? Je to ten nejjednosušší způsob, jak si doma rychle přitopit. Tak v tom případě máte na výběr z několika typů.


Problémy s vhlkostí v bytě? Zkuste odvlhčovač!

8. dubna 2019 v 8:18
Na zimě najdeme určitě mnoho pozitiv, především milovníci sněhu a děti, bohužel s sebou ale zima přináší i několik problémů, o kterých mohou vyprávět především ti, kteří se potýkají s vysokou vlhkostí v bytě (ideální vlhkost doma by se měla pohybovat v intervalu 40 - 60 %). Většinou se jedná o problém starších domů, ale nevyhýbá se ani panelákům či novostavbám (tzv. syndom nezdravých budov).
U novostaveb bývají problémy s vysokou vlhkostí přibližně rok či dva po dokončení, protože nějakou dobu trvá, než vyschnou vnitřní omítky a malby.

Přímotop: nejoblíbenější topidlo

8. dubna 2019 v 7:56
Přídavná topidla se celkem těší velké oblibě. Není se čemu divit, časté využití mají v domech před a na konci topné sezóny. Ale také ne vždy dokáže topení rychle ohřát místnost, proto často sáhneme po přídavném topidlu, které nás rychle zahřeje. Samotnou kapitolou jsou chaty a chalupy, které mnohdy nemají jiné vytápění, a tak majitelům nezbývá nic jiného než využívat přídavné topidlo.

Mezi nejoblíbenější topidla patří právě přímotopy neboli teplovzdušné ventilátory. Princip jejich fungování je jednoduchý: nasají chladný vzduch a po jeho ohřátí topným tělesem ho vhánějí zpět do místnosti.

Kromě toho, že jsou přímotopy všeobecně nejznámější, mluví pro jejich nákup jejich mnoho výhod.


Vyhřívací deka – ideální vánoční dárek nejen pro babičky

8. dubna 2019 v 7:53
Již jste slyšeli o vyhřívací dece? Je to vlastně deka, uvnitř které jsou uhlíková vlákna, která po celé její ploše rozvádějí teplo. Tím se stává skvělým pomocníkem pro rychlé zahřátí, ale také pomocnou rukou při nejrůznějších zdravotních problémech. Je tak ideálním dárkem pro vaše prarodiče, ale přemýšlejte nad její koupí také pro sebe. I vy oceníte celou škálu jejích výhod.
Nemusíte ji totiž kupovat pouze pro úlevu od zdravotních problémů, ale také pro zvýšení tepelné pohody. Určitě po ní rádi sáhnete, když přijdete promrzlí z venku, při koukání na svůj oblíbený pořad v televizi, když vylezete z vany nebo když si budete chtít lehnout do vyhřáté postele - ano, lze s ní předehřát postel, čímž bude vaše usínání výrazně příjemnější. Jestliže se vám tato možnost líbí, počítejte s ní již při nákupu a zvolte deku vhodného rozměru na vaši postel.

Se zvířecími alergeny pomáhají čističky vzduchu

8. dubna 2019 v 7:52
Česká republika je rájem pejskařů, mnoho rodin má doma svého čtyřnohého mazlíčka, bez kterého si svůj život ani nedokáže představit, a není se čemu divit, pes vás nadšeně vítá, vždy je vám věrný a zažijete s ním mnoho zábavy. Jenže i život se psem, kočkou či jiným zvířetem s sebou přináší několik nepříjemností. Řeč je především o zvířecích alergenech.
Mnoho lidí se domnívá, že alergii způsobuje srst zvířete, ale jejím původcem jsou proteiny v odumřelé kůži, kterým se říká "lupy". Pro alergiky představují vážný problém, ale dlouhodobé se vystavování jim, může způsobovat problémy i u zdravých jedinců.

Obhájili jsme certifikát APEK

8. dubna 2019 v 7:51
S koncem roku 2018 se nám podařilo obhájit certifikát APEK - Certifikovaný obchod, který je nedílnou součástí mezinárodního certifikátu Ecommerce Europe Trustmark.
Certifikát APEK přináší záruky pro nakupující na internetu a zároveň vylepšuje obsahovou kvalitu e-shopů.
Certifikace zaručuje zákazníkům internetových obchodů, že certifikovaný obchodník splňuje pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu v souladu s platnou legislativou, jejichž úroveň je stanovena certifikačními pravidly. Díky tzv. mystery shoppingu (testovacím nákupům) v průběhu certifikace je také ověřen samotný nákupní proces a vše, co s ním souvisí.

Proč se vyplatí mít doma digestoř

8. dubna 2019 v 7:50
Uvažujete nad nákupem digestoře? Určitě byste neměli dlouho váhat, protože odsavač par je natolik důležitým pomocníkem v domácnosti, že by neměl chybět v žádné kuchyni.
Ve špatně větratelných domácnostech je odsavač par nezbytností!