Čerstvý vzduch pro všechny

3. listopadu 2016 v 10:01 | Robert Cvrk
Otázka čerstvého a svěžího vzduchu trápí každého provozovatele restauračního nebo hospodského zařízení, ale také zaměstnavatele, který chce po svých zaměstnancích co nejlepší výkony. Příjemné prostředí ve vašem obchodě, provozovně, kanceláři, výrobní hale i lékárně pomůže ke zlepšení celkového dojmu hostů, klientů, zákazníků, partnerů i zaměstnanců. Tento problém lze vyřešit úsměvem a dobrými vztahy, ale čerstvý vzduch do plic vženete svým návštěvníkům (zákazníkům) nebo zaměstnancům pomocí průmyslových ventilátorů nebo rekuperační jednotkou.
Průmyslovéventilátory se hodí do právě takových provozů jako jsou restaurace, obchody, kanceláře, výrobny, tělocvičny nebo další provozy. Od ventilátorů bychom měli požadovat nízkou hlučnost, malou spotřebu, snadnou montáž a ovládání, vysoký výkon a nízkou pořizovací cenu.
Nabídka průmyslových ventilátorů je rozsáhlá a proto je dobré stanovit si priority, co od ventilátoru očekáváme. Existují tři způsoby ventilace vzduchu.
PODTLAKOVÉ VĚTRÁNÍ - je nejekonomičtějším řešením a představuje odsávání použitého vzduchu. Vzduch se škodlivinami (např. kouř z cigaret a vydýchaný vzduch) se odvádí ven pomocí průmyslového ventilátoru a čerstvý vzduch je přiváděn přirozeně podtlakem netěsnostmi stavby (např. mezerou pode dveřmi nebo kolem oken). PŘETLAKOVÉ VĚTRÁNÍ - druhým způsobem čištění vzduchu je přetlak. Přivedeme čerstvý vzduch do místnosti a škodlivý je odveden přetlakem netěsnostmi stavby (např. mezerou pode dveřmi nebo kolem oken) mimo místnost. Brání přívodu škodlivin či prachu z okolních prostor. ROVNOTLAKÉ VĚTRÁNÍ - nejkvalitnější způsob větrání. Doporučujeme rekuperační jednotky. Výhodou je možnost volby, zda je třeba více přiváděného vzduchu nebo více odsávání. Poraďte se u odborných firem s volbou ventilátorů nebo rekuperace.
Z hlediska montáže je dobré brát ohled na typ průmyslového ventilátoru. Na výběr máte axiální ventilátory a radiální. Axiální ventilátory je vhodné pro krátké potrubí a pro zabudování přímo do zdi. Přímý výfuk přes stěnu a varianty stěnového, okenního nebo stropního. Radiální ventilátory slouží pro zabudování do delšího potrubí. Vhodné pro síť ventilátorů, např. kanceláře, budovy s více místnostmi.
Při stanovování potřebného výkonu dbejte na vzorec: Objem větrané místnosti v m3 x počet výměn vzduchu za hod. = vzduchový výkon ventilátoru m3/h

Pro zajištění čerstvého vzduchu a příjemnějšího prostředí pro zákazníky nebo zaměstnance toho není třeba mnoho. Zajistěte si průmyslovéventilátory ještě dnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama