Pohodlí nadevše - automatické fény a osoušeče rukou nebo bezdotykové dávkovače mýdla

13. června 2012 v 9:58 | Robert Cvrk

Doba pokročila. Je na čase zvážit svůj postoj k péči o zákazníky nebo členy domácnosti v oblasti hygieny. Čistota půl zdraví, říká se v jedné staré pravdě. Nezbývá než souhlasit a tak se zaměřme na pomocníky, kteří nám dodají kromě půlky zdraví také pohodlný přístup.

Před stykem s jídlem nebo po návštěvě toalety je třeba dbát na hygienu. Důkladné umytí rukou zajistí ochranu před nepříjemnými nemocemi jako je žloutenka. Samotné umytí toho příliš nevyřeší, je zapotřebí dbát i na mýdlo, které zbaví pokožku různých bakterií, které voda nesmyje. Kromě dávkovačů na mýdlo, které funguje po stisku tlačítka nebo potáhnutí madla, existuje i automatický dávkovač, který udělá další velký krom ke zdraví vašich zaměstnanců nebo klientů. Přece nechcete platit zaměstnancům nemocenskou kvůli chybějícímu mýdlu?

Po důkladném omytí rukou je třeba osušit si ruce. Může skvěle posloužit ručník, který je značně nehygienický a zaslouží se o nutnost dalšího použití umyvadla, nebo papírové utěrky, které je nutno čas od času vynést a za chvíli se povalují všude. Praktickým řešením je jednoznačně osoušeč rukou. Na výběr máte na manuální spuštění - po stisku tlačítka, nebo automatický - po přiložení rukou. Druhý je určitě praktičtější a vypne se, i když dotyčný zapomene. Při výběru je nutno myslet na výkon, který fakticky určuje, jak dlouho bude trvat vysušení rukou. Nějaká ta minuta zaměstnance nemusí vadit, ale v součtu to udělá klidně půl hodiny denně. Myslete na to, jde i o vaši kapsu - zaměstnavatele.

Dnešní samozřejmostí je mít na hotelovém pokoji fén. Vysoušeče vlasů lze rozdělit na více kategorií. Některé jsou vybaveny časovačem, jiné se obejdou bez něj. V případě malé místnosti je dobré zvažovat nákup fénu vybaveným zásuvkou pro holící strojek, který si v koupelnách hotelů nebo domácnosti jistě najde své místo. Nestaňte se kvůli chybějícímu fénu, který můžete koupit za pár korun, místem, kam turisté už nezavítají...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama