Energeticky úsporná řada ventilátorů Vortice ES

10. ledna 2012 v 9:33 | Robert Cvrk
Zdravé a úsporné bydlení s úspornou řadou ventilátorů Vortice ES

Zelená není jenom barva loga Italského výrobce ventilační techniky Vortice, ale i také směr, na který se značka Vortice dlouhodobě orientuje. Energetická úspora a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou doménou dnešní doby a proto značka Vortice již 50 let poskytuje řešení pro zvyšovaní kvality vzduchua použitím nejnovějších technologií vyvíjí a vyrábí produkty, které najdou uplatnění po celém světě. Představením rekuperačních jednotek pro rekuperaci tepla s vysokoúčinnými EC-DC motory značka Vortice navázala na trend, který již dříve přinesla v řadě produktů s přídomkem ES - Energy Saving.

Řada ventilátorů Vortice Vort Quadro ES je doplňkem úspěšné řady radiální ventilátorů Vort Quadro, oceněné mnoha designovými oceněními po celém světě. Ventilátory Quadro ES jsou výjimečné svou nízkou spotřebou elektrické energie, která činí pouze 8 wattů při nízkých otáčkách a jen 18 wattů při otáčkách vysokých. Možnost umístnění ventilátorů je na stěnu, na strop, typy pro zabudování do stěny nebo podhledu dává široký prostor použití dle požadavků instalace, který ještě rozšiřuje krytí IPX4 - ochrana proti stříkající vodě, tedy zcela bezpečná instalace do koupelen. Dvojitá izolace chrání vnitřek ventilátoru, který ukrývá kluzná ložiska s vysokou životností díkybronzové vložce a lopatkové ose z karbonové směsi.

Samozřejmostí je verze s označením T, tedy s časovým doběhem, s nastavitelnou délkou doběhu pro dokonalou výměnu vzduchu, případně zbavení se vlhkosti v daném prostoru. Ventilátory Vort Quadro ES I pro zabudování do stěny nebo podhledu disponují bočním sáním, které umožňuje odtah z druhé místnosti současně, případně přímo z toalety (s vhodným systémem).

Dalším členem v kategorii ES je potrubní ventilátor Vortice Lineo ES, který zaujme nejen svým provedením ale také parametry. Tento diagonální ventilátor se spotřebou elektrické energie jen 18 wattů při maximálních otáčkách a neuvěřitelných 8 wattů při minimálních otáčkách doplňují kuličková ložiska a bezkartáčový EC motor, což zaručuje bezporuchový provoz pro minimálně 30.000 hodin a při použití ventilátoru několik hodin denně znamená desítky let bezproblémového využívání. Vortice Lineo ES doplňuje řadu Lineo, která v rozmezí výkonů 155-2300m3/h pokrývá širokou škálu potřeb pro pohyb vzduchu. Tyto ventilátory volitelně disponují zabudovaným časovým doběhem (T), vyhotovením v nízkohlučné verzi (Q) a standardem je také konstrukce ze samozhášecího plastu VO, který garantuje nejvyšší možnou ochranu proti požáru.Konstrukce Linea je speciálně navržena tak, aby bylo možné co nejsnadnější rozložení zařízení v případě čištění a přístupu k vnitřní části. Vortice Lineo je možné instalovat sériově nebo paralelně pro pokrytí všech jak výkonových tak prostorových potřeb a to i díky standardnímu dvouotáčkovému vyhotovení všech typů v nabídce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama