Ventilátory pro letní použití

23. května 2011 v 9:16 | Robert Cvrk
Kdo by neznal tyto skvělé pomocníky využívané zejména v horkých letních dnech. Ventilátorů známe opravdu spousty druhů, rozdělených podle typu, velikosti i výkonu. Velikost můžeme dokonce rozdělit hned na dvakrát a to velikost listů rotoru, a velikost ventilátoru jako takového. Pojďme se tedy na některé ventilátory podívat.
Mezi nejznámější ventilátory patří ventilátory stolní. Stolní ventilátory jsou poměrně malé a levné. Ovšem i díky své nízké ceně a malé velikosti Vám stolní ventilátory poskytnou velmi příjemné osvěžení v horkých letních dnech. Další známou skupinou ventilátorů jsou stojanové ventilátory, a věžové ventilátory. Stojanové ventilátory jsou již poněkud lepší než stolní ventilátory, a to díky tomu, že mají větší rozměry a vyšší výkon. Většímu výkonu zde napomáhají širší a delší lopatky umístěné na rotoru. Díky většímu výkonu Vám stojanový ventilátor poskytne příjemné osvěžení s mnohem větším rozsahem. Věžové ventilátory jsou na tom podobně jako stojanové ventilátory. Nabízí Vám však navíc krásný a jedinečný design spolu s kvalitním osvěžením. Tyto dva typy jsou oproti stolním ventilátorům, lepší také v tom, že se mohou sami natáčet do strany nebo nahoru a dolů. Navíc pak lze stojanové ventilátory i věžové ventilátory, díky moderní technologii, ovládat pomocí dálkového ovládání, což Vám dodává mnohem více pohodlí při Vaší relaxaci nebo práci. Jednou z moderních vlastností těchto ventilátorů je také například LCD displej či možnost nastavení doby, po jejímž uplynutí se ventilátor sám vypne.
Další poměrně známou skupinou jsou stropní ventilátory. Tyto ventilátory jsou také velmi elegantní a designově propracované do posledního detailu. Spolu se svým elegantním vzhledem a výkonností Vám dodají perfektní osvěžení, pokud jej umístíte například do Vaší ložnice nebo kanceláře. Stropní ventilátory se navíc dají doplnit o praktické osvětlení, což z nich dělá opravdu luxusní doplněk pro Váš byt, dům, kancelář, restauraci či prodejnu . Další známé ventilátory jsou pak průmyslové ventilátory, které nalezneme především ve firmách, kde zajišťují ochlazení a ohřátí vzduchu, tzv. recirkulaci, vedoucí k lepším pracovním výkonům zaměstnanců a stabilní chod strojů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama