Květen 2011

Ventilátory pro letní použití

23. května 2011 v 9:16 | Robert Cvrk
Kdo by neznal tyto skvělé pomocníky využívané zejména v horkých letních dnech. Ventilátorů známe opravdu spousty druhů, rozdělených podle typu, velikosti i výkonu. Velikost můžeme dokonce rozdělit hned na dvakrát a to velikost listů rotoru, a velikost ventilátoru jako takového. Pojďme se tedy na některé ventilátory podívat.
Mezi nejznámější ventilátory patří ventilátory stolní. Stolní ventilátory jsou poměrně malé a levné. Ovšem i díky své nízké ceně a malé velikosti Vám stolní ventilátory poskytnou velmi příjemné osvěžení v horkých letních dnech. Další známou skupinou ventilátorů jsou stojanové ventilátory, a věžové ventilátory. Stojanové ventilátory jsou již poněkud lepší než stolní ventilátory, a to díky tomu, že mají větší rozměry a vyšší výkon. Většímu výkonu zde napomáhají širší a delší lopatky umístěné na rotoru. Díky většímu výkonu Vám stojanový ventilátor poskytne příjemné osvěžení s mnohem větším rozsahem. Věžové ventilátory jsou na tom podobně jako stojanové ventilátory. Nabízí Vám však navíc krásný a jedinečný design spolu s kvalitním osvěžením. Tyto dva typy jsou oproti stolním ventilátorům, lepší také v tom, že se mohou sami natáčet do strany nebo nahoru a dolů. Navíc pak lze stojanové ventilátory i věžové ventilátory, díky moderní technologii, ovládat pomocí dálkového ovládání, což Vám dodává mnohem více pohodlí při Vaší relaxaci nebo práci. Jednou z moderních vlastností těchto ventilátorů je také například LCD displej či možnost nastavení doby, po jejímž uplynutí se ventilátor sám vypne.
Další poměrně známou skupinou jsou stropní ventilátory. Tyto ventilátory jsou také velmi elegantní a designově propracované do posledního detailu. Spolu se svým elegantním vzhledem a výkonností Vám dodají perfektní osvěžení, pokud jej umístíte například do Vaší ložnice nebo kanceláře. Stropní ventilátory se navíc dají doplnit o praktické osvětlení, což z nich dělá opravdu luxusní doplněk pro Váš byt, dům, kancelář, restauraci či prodejnu . Další známé ventilátory jsou pak průmyslové ventilátory, které nalezneme především ve firmách, kde zajišťují ochlazení a ohřátí vzduchu, tzv. recirkulaci, vedoucí k lepším pracovním výkonům zaměstnanců a stabilní chod strojů.

Ventilátory na WC a ventilátory do koupelny – nepostradatelný pomocník při odstraňování pachů

11. května 2011 v 8:49 | Robert Cvrk
Při nedostatečném větrání dochází ve většině místností ke zvyšování koncentrace škodlivin v ovzduší, zvyšování vlhkosti a rozmnožování mnoha typů plísní. Tyto podmínky jsou pro lidský organizmus škodlivé a zvyšují riziko vzniku alergií a onemocnění. Vzduch je v místnosti třeba pravidelně vyměňovat, což má velký podíl na zlepšení podmínek pro pobyt osob v prostoru. Ventilátory do koupelny nebo ventilátory na WC jsou v dnešní době již nepostradatelnou součástí každé domácnosti a slouží nejen k odvodu zatuchlého vzduchu, ale především k jeho cirkulaci, která zabraňuje vzniku plísní.
Ventilátory do koupelny
Vlhký vzduch se tvoří nejen v koupelnách, ale také ve všech místnostech, kde se lidé pohybují. Příčinou vzniku plísní jsou paradoxně také plastová okna, která zamezují úniku teplého vzduchu z místnosti, čímž však zamezují jeho přirozené rekuperaci. Díky pokročilým technologiím lze ventilátory do koupelny i ventilátory na WC zakoupit v mnoha provedeních s širokými možnostmi nastavení. Ventilátory jsou určeny do interiéru, čemuž jsou přizpůsobeny také jejich parametry. Jejich líbivý design zapadne do každého interiéru a díky velmi tichému chodu nebudete rušeni při relaxaci ani jiných činnostech.
V koupelnách jsou ventilátory velmi důležité. Z důvodu vysoké vlhkosti způsobené párou jsou ventilátory do koupelny využívány nejen v nových domech či bytech, ale také domech starších, jejichž majitelé chtějí instalací ventilátorů předejít vzniků plísní. Ventilátory do koupelny se dodávají v mnoha typových a barevných provedeních pro maximalizaci spokojenosti zákazníka. Při nákupu ventilátorů do koupelny lze volit mezi ventilátory stropními i nástěnnými. Účinnost je srovnatelná, vše záleží na požadavcích zákazníka a prostorových možnostech daného interiéru.
Ventilátory na WC
Stejnou funkci jako ventilátory do koupelny mají i ventilátory na WC. Toaleta je jedním z míst, kde se zápach bez dostatečného odvětrání udržuje po velmi dlouhou dobu, což působí nepříjemným dojem jak pro majitele domu či bytu, tak pro návštěvy. Ventilátor na WC Vás dokáže všech těchto problémů zbavit. Je možno jej zakoupit v mnoha provedeních, které disponují pokročilými možnostmi ovládání. Zapnutí je možno načasovat v závislosti na otevření dveří na toaletu, či jej manuálně aktivovat až po vykonání potřeby.
Jedná se o zcela nepostradatelnou pomůcku do každé domácnosti a bez pochyb je vhodné do ní investovat. Pokud máte zájem o více informací od kvalifikovaných odborníků, navštivte web ventilatory-shop.cz. Kromě ventilátorů na WC a do koupelny tu najdete široké množství ventilátorů pro další použití.