INFRATOPENÍ

21. března 2010 v 11:07 | Robert Cvrk
Co je to Infratopení?
Infračervené topení představuje nejmodernější a ekonomicky velmi výhodnou alternativu vytápění. Infračervené topení je tedy zcela jistě favoritem na budoucí jedničku ve vytápění moderního bydlení. Nejen svými nízkými pořizovacími i provozními náklady, ale také proto, že infratopení pozitivně stimuluje funkce lidského organismu a podstatně snižuje prašnost v místnostech. Tím se stává infračervené topení vhodnou volbou také pro alergiky. Infratopení vám navíc umožní využití celého interiéru, jelikož tato tělesa jsou ideální pro instalaci na stropy a na stěny místností.
V současné době používaná konvekční topidla ohřívají vzduch a následně prostřednictvím cirkulujícího vzduchu člověka a okolní prostředí. Při tomto způsobu vytápění jsou konstrukční prvky stavby vždy chladnější než vzduch v místnostech, vzduch v místnosti cirkuluje, víří prach a na chladných částech obvodových stěn se často páry obsažené ve vzduchu sráží a společně s prachem vytvářejí ideální prostředí pro vznik plísní. Tato energie (infrateplo) se po dopadu na jakákoliv pevná tělesa mění v teplo - 80% tepla ohřívá předměty (stěny, podlahy, stropy apod.), které jsou této energii vystavené a které mají schopnost akumulace a zajistí velmi rovnoměrné vytápění prostor. Tato stavební konstrukce si dokáže teplo nahromadit a sekundárně jej vracet do vytápěného prostoru a určovat svou teplotou tepelnou pohodu ve vytápěném prostoru. Právě ve schopnosti stavebních materiálů akumulovat "infrateplo", spočívá princip infračerveného vytápění.
Přednosti infratopení -
· centrální ovládání - zajistí Váš elektrikář
· hřeje úsporně a okamžitě
· šetří místo
· nespaluje kyslík
· nezpůsobuje bolesti hlavy
· neprodukuje prach
· vysoká provozní bezpečnost, poruchy jsou prakticky vyloučeny.
· jednoduchá instalace bez stavebních úprav
· jednoduchá obsluha a regulace pomocí termostatu
· odstraňuje vlhkost, zabezpečuje hygienické čisté okolí
· jednoduchá instalace a provoz
· možnost instalace na stěnu nebo strop
· téměř přesné měření spotřeby, stále kontrolovatelné
· možnost směrování a kontroly tepla
· nepřeje bakteriím a mikroorganismům a vytváří zcela zdravé prostředí
· přesně spočitatelná spotřeba elektrické energie pro každý prostor nebo pro každé topné těleso
Infračervené zářiče můžete používat všude. Naše zářiče byly vyrobeny tak, aby je bylo možno využívat kdekoliv, zejména:
- Obytné prostory (byt, dům či chata)
- Kanceláře a pracoviště
- Na zahradě pod altánem
- Na terase a na zimní zahradě
- V restauracích a jídelnách
- V garážích a autoservisech
- Továrny, výrobní haly
- Místnosti s nižším vytápěním
- Místnosti s vysokým stropem
- Vytápění určité plochy
- Místnosti kde je občas potřeba zatopit
- Prostory kde se často větrá
- Otevřené resp. polootevřené prostory
Pořizovací a provozní náklady na infračervené topné systémy jsou značně nižší než u ostatních zařízení. Protože infračervené zářiče hřejí okamžitě a efektivně, neohřívá vzduch, ohřívá pevné předměty (nábytek, zdi, osoby atd...) Tím provozní náklady znatelně sníží. Vzniklé tepelné vlny přenášejí tepelnou energii bezprostředně bez transportních ztrát na všechna pevná tělesa v oblasti sálání. K dosažení optimální vnitřní teploty dochází pomocí povrchové teploty materiálů a vybavení vytvořené tepelnými infračervenými paprsky. Jak vybírat Pokud chceme aby infratopení topilo levně a bylo nám teplo, je zapotřebí zvolit typ infrapanelů vhodný pro dané místo a navrhnout odpovídající příkony pro každou místnost.

Neváhejte navštívit naše presentace na str.:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama